Kdaj se splača kupiti poceni prenosnik

Kdaj se splača kupiti poceni prenosnik

21 Dec

Poceni prenosniki so za vsakega zaželjena oprema in morda se vedno ne zavedamo, da so na voljo skoraj vsem. Poceni prenosniki niso nujno slabši in starejši, velikokrat so obnovljeni ali pa malo rabljeni.
Če kupujemo prenosnik, potem je dobro vedeti nekaj ključnih stvari, ki nam bodo olajšale nakup kot so:

  • Poceni presnoniki niso vedno slabši od novejših
  • Lahko so bolj zanesljivi kot nova računalniške oprema
  • Imajo enako garancijo kot novi prenosniki

Zakaj kupiti poceni prenosnik?

Ni samo, da boste prišparali nekaj denarja, ampak prednosti so lahko pred nami skriti, če se ne pozanimamo o poceni prenosnikih. Poceni prenosnik je lahko, kot smo prej omenili, obnovljen ali rabljen. Ok vendar kaj to pomeni za nas? Recimo, da smo opazili obnovljen prenosnik v online trgovini in nas je pritegnil. Če opazimo take vrste računalnik, potem to pomeni, da je bil pregledan s strani proizvajalca ali partnerskega servisa. Proizvajalci kot so Lenovo, ASUS, HP in drugi obnovijo računalnike, ki se niso prodali ali so bili vrnejni v tovarno.

Recimo, da je bilo stornirano naročilo nekemu podjetju in se nato prenosniki vrnejo nazaj v tovarno. Ko prispejo nazaj v tovarno (vrnejo proizvajalci), jih strokovnjaki pregledajo, stestirajo in nazaj zapakirajo. Nič ni boljšega, kot zagotovo delujoči računalnik! Seveda, ker so bili prenosniki odprti jih ni možno več prodati kot “nove” in zato postanejo obnovljeni oz. refurbished, s tem pa v resnici tudi poceni prenosniki, kajti njihova cena bo gotovo nižja od zadnjih modelov. Privarčujete pa lahko kar precej denarja. Ne glede na vse, tudi refurbished prenosniki so bili lahko že uporabljeni – ključno je to, da so povrnjeni v tovarniške nastavitve in pregledani. Zato tudi dobite garancijo, kot če bi kupovali novega.

Kaj pa potem rabljen prenosnik?

Zgodba je skoraj enaka edino z razliko, da so bili računalniki že nekoč uporabljeni za neko delo. Lahko, da so samo v izložbi stali, kot razstavni artikel, ali pa jih nikoli niso prodali iz zaloge. V večini primerov niso bili nikoli sploh odprti. Rabljeni računalniki kupljeni v trgovini so bili enako kot obnovljeni, stestirani s strani računalniškega servisa in tako je bilo zagotovljeni, da se lahko prodajo naprej brez napak. Lahko, da računalniki imajo kakšno majhno napakico (praska na ohišju, zabrisana tipka itd…) in zato jih prodajalci uvrščajo v razrede, katerih je pa kvalifikacija večinoma odvisna od same trgovine.