SSL certifikat in njegove največje prednosti

SSL certifikat in njegove največje prednosti

11 Okt

Če ste lastnik spletne strani in želite svojim obiskovalcem omogočiti varno povezavo, potem zagotovo potrebujete SSL certifikat. Seveda pa morate najprej vedeti, kateri je povsem primeren za vašo spletno stran. Osnovni nivo zaščite omogoča domenski SSL certifikat in ponuja učinkovito 256-bitno šifriranje podatkov. Primeren je zlasti za osnovne spletne strani, bloge pa tudi za manjše spletne trgovine.

Za pridobitev domenskega certifikata se ne predvideva nobeno preverjanje. Zanj potrebujete samo e-poštni predal, ki je seveda vezan na domeno, za katero tovrstno storitev želite pridobiti. Slednji pa je v večini primerov aktiviran v roku parih minut, potem ko opravite nakup. Ena od njegovih poglavitnih prednosti je tudi nizka cena, saj ga pri nekaterih ponudnikih lahko dobite za manj kot 20 evrov na leto.

Poslovni SSL certifikati za mala in srednja podjetja ter za spletne trgovine

Medtem ko je domenski certifikat SSL najbolj dobrodošel za osnovne strani na spletu, pa je poslovni najboljša izbira za srednja in velika podjetja ter za spletne prodajalne. Tudi ta vam nudi 256-bitno podatkovno šifriranje, kljub temu pa je njegova pridobitev nekoliko bolj zahtevna.

Poleg e-poštenega predala morajo bodoči lastniki predložiti še dodatno dokumentacijo, ki jo seveda zahteva izdajatelj tovrstnega certifikata. Med najbolj priljubljene vrste sodijo GlobalSign Organization SSL, GeoTrust True BusinessID ter Comodo Instant SSL.

Veriga s ključavnico, ki predstavlja varen certifikat

Najvišja zaščita spletne strani

Najvišjo možno zaščito pa ponujajo razširjeni EV SSL certifikati. Dodatno prednost predstavlja še zelena vrstica v brskalniku. S tem vsak spletni uporabnik takoj ve, da se nahaja na spletni strani, ki ima nameščen najbolj varen SSL certifikat.

In za koga je najbolj primerna tovrstna zaščita? Ustrezna je predvsem za večje spletne prodajalne, ki vsak dan upravljajo z občutljivimi bančnimi pa tudi osebnimi podatki. Za pridobitev tovrstne zaščite pa je potrebno razširjeno preverjanje. Navadno je takšna storitev aktivirana v roku 10 ali najkasneje 20 dni. Njegova cena pa je povprečno 190 evrov na leto.

Komu so namenjeni Wildcard certifikati?

Obstaja torej več vrst certifikatov za zaščito spletnih strani. Eden med njimi je tudi Wildcard certifikat, ki pa je namenjen predvsem tistim, ki želijo poleg domene zaščititi še njene poddomene. Takšna vrsta je na voljo kot domenski ali pa kot poslovni SSL certifikat.