Javna dražba – ko cene padejo na realna tla

Javna dražba – ko cene padejo na realna tla

07 Apr

Danes je tako, da si še le redko kdo lahko privošči lastno nepremičnino. Cene so zrasle visoko v nebo in nič ne kaže, da se bodo v doglednem času še spustile na realna tla. Kaj vam torej preostane – ali se sprijaznite, da boste polovico življenja živeli v najemu ali pa začnete iskati alternativo. In javna dražba je nedvomno ena izmed pravih poti.

Gospodarska kriza oz. Recesija se najbolj pozna na nepremičninskem trgu. Cene nepremičnin so visoke, prodaje od nikjer. Povpraševanje pada in čeprav so se v zadnjih letih cene spustile za odtenek ali dva, je za večino povprečnih ljudi to še zmeraj absolutno previsoka cena.

Javna dražba pa vam prinese nakup nepremičnine tudi za tretjino cene. Zakaj? Zato, ker je treba nepremičnino čim prej prodati, večinoma zato, da se poplačajo dolgovi. V prvem krogu so cene nekoliko nižje v primerjavi s tržnimi cenami, a z vsakim neuspešnim poskusom javne dražbe, cene padajo, dokler ne dosežejo res smešnih kvot.

Slaba stran javnih dražb je ta, da ni nujno, da boste dobili želeno nepremičnino. Morate se pač sprijazniti, da se vedno lahko pojavi nekdo, ki bo pripravljen odšteti več.

Ampak – tukaj je dobra novica: ko boste začeli pregledovati nepremičnine na javnih dražbah, boste ugotovili, da je teh malo morje, samo drugačno taktiko morate ubrati.

Če ste se odločili, da boste kupili nepremičnino na javni dražbi, si vzemite nekaj več časa v zakup: preglejte različne oglase in se pripravite na to, da se lahko nakup nepremičnine zavleče tudi na nekaj mesec. Vse je seveda odvisno od tega, katero nepremičnino ste si ogledali in kakšno je povpraševanje zanjo.

Informacije o javnih dražbah dobite na različnih spletnih portalih, oglasnikih, upravnih enotah in na AJPES-u, poleg nepremičnin pa boste zasledili še številne druge predmete (umetnine, starine, belo tehniko…), k vam gotovo pridejo prav.