Brezžične bluetooth slušalke za zabavo brez žic

Brezžične bluetooth slušalke za zabavo brez žic

03 Maj

Brezžične slušalke niso več to kar so bile! Tega ne mislim v slabem smislu, saj je tehnologija napredovala do te mere, da žic praktično ne potrebujemo več, razlik pa ne bi zapazili tudi najbolj izkušeni audiofili. V veliki meri pa je to, kar sem povedal odvisno tudi od števile evrčkov, ki jih za ta komplet opreme zapravite.

bluetooth brezzicne slusalke

V svojem življenju sem stestiral že kar nekaj slušalk, od pro audiofilskih žičnih slušalk, do Applovih Air-Podsov, noname brezžičnih slušalk in raznih znamk kot so Bose, Sennheiser in drugih. V tem članku si bomo ogledali nekaj razlogov ZA nakup brezžičnih slušalk in pa tudi nekaj razlogov PROTI – na koncu pa se boste morali odločiti sami.

5 razlogov za nakup wireless bluetooth slušalk:

  • Bluetooth slušalke so brezžične

Te točke nam ni potrebno posebej razlagati. Glavna prednost bluetooth slušalke je ta, da nam žice ne povzročajo težav s tem, da se zavozlajo, noben izmed kablov ne binglja pri športni aktivnosti ali recimo sesanju hiše.

Ne bi rekel, da sem posebno nastrojen proti zadevami s kabli, a razlika je očitna! Velikokrat se mi je zgodilo, da sem zavoljo žičnih slušalk tako neroden, kot sem, na tla potegnil še cel laptop ali telefon (na srečo vedno brez večjih poškodb!).

  • Kvaliteta brezžične tehnologije napreduje izredno hitro

V preteklosti so bile bluetooth slušalke drage in nezanesljive. Prihajalo je do prekinitev signala, predvajanje je bilo odvisno od vremena, kvaliteta zvoka pa je bila podobna kot če bi le-to poslušal skozi konzervo.

Ampak na srečo so se časi za brezžične slušalke spremenili!

Povezava slušalk je v večini primerov z izjemo prve povezave avtomatska, tako morate vaš kos audio opreme le priključiti. Doseg brezžičnega signala se ne meri več v centrimetrih, temveč v metrih in praktično vsaka naprava danes omogoča brezžično bluetooth povezavo.

Cena brezžičnih slušalk pa se je prav tako približala vsakomur. Dobite jih že od 10€ dalje, zgornje omejitve pa po mojem mnenju ni, tako pač je v glasbeni opremi.

  • Življenjska doba baterije

Čeprav se ob omembi baterij marsikomu zavijejo oči, imajo vse prenosne naprave svojo ceno! Na srečo ima večina današnjih naprav vgrajene zmogljive baterije, ki jih ne rabimo polniti prav pogosto oz. za dolg čas, da nam to vrnejo s pripravljenostjo naprave.

Večina brezžičnih slušalk omogoča nekje do 10 ur poslušanja glasbe, na “stand-by” pa še precej več. Kar je več kot dovolj za cel delovni dan v službi, več obiskov telovadnice, kar nekaj voženj z avtomobilom ali pa precej krogov teka po vaši najljubši trasi. Glede na to, da po vsej verjetnosti polnete vaš telefon na dan ali dva mislim, da polnjenje slušalk na vsake toliko časa ni nič hudega.

  • Izbira

Včasih je bila ponudba brezžičnih slušalk zelo skopa, dandanes pa imate na trgu na voljo slušalke za že prav vse namene. Dobite lahko posebej namenske za vožnjo v avtomobilu, športne brezžične slušalke, in ear ali over ear opcije vseh, različne barve, modele in še kaj.

Kakorkoli, četudi je resnica taka, da so bluetooth slušalke boljše od brezžičnih, pa se je razlika med njimi tako znatno zmanjšala, da vam nakup brezžičnih slušalk krepko priporočam.